Můžete si myslet, že je nemožné udělat lahodný dort bez smetany, mléčných výrobků nebo mléka.

Zamyslete se znovu, naše online cukrárna vám umožňuje objednat a obdržet do 48 hodin všechna vaše oblíbená pečiva a koláče a beze stopy mléka, laktózy nebo jakýchkoli mléčných výrobků.

Naši cukráři neúnavně pracovali na přípravě receptů na nejoblíbenější francouzské pečivo, jako jsou croissanty, bolest au chocolat, bolest pomocných rozinek a samozřejmě narozeninové dorty.

To udělá lidi šťastnými mezi alergiky na laktózu a nesnášenlivostí laktózy, kteří tvoří více než polovinu světové populace, ale také mezi stoupenci rostlinné a vegetariánské stravy, kteří odmítají konzumovat produkty živočišného původu buď z důvodu. Morální a etické, nebo ze zdravotních důvodů.

Mnoho studií ukazuje, že snížení spotřeby živočišných produktů je prospěšné pro zdraví tím, že snižuje pravděpodobnost vzniku některých druhů rakoviny, ale také diabetu 2. typu, jakož i zvýšení hladiny cholesterolu v krvi, které je zodpovědné za polovinu infarktů a kardiovaskulárních problémů.

Mléko používané v tradičních a průmyslových krémech a cukrářských výrobcích je často neorganické, což znamená, že pravděpodobně obsahuje mnoho hormonů, které kravám umožňují produkovat více mléka.

Snížení spotřeby tohoto druhu hormonů je samozřejmě prospěšné pro zdraví, protože mohou narušit fungování našich přirozených hormonů.

Pravděpodobně vás zajímá, jak můžeme získat stejně lahodné ganache a smetanu k plnění našich koláčů a pečiva bez použití mléka nebo mléčných výrobků.

Naši cukráři vyvinuli recept na ganache a náplň z tmavé čokolády z fair trade, který obsahuje organický krém z lískových oříšků, bio tmavý kakaový prášek a bio krém z červených fazolí, který najdete zejména v některých asijských a japonských pečivech, jako je mochis .

Jedním z vysvětlení překvapivé dlouhověkosti japonské populace je jejich nízká spotřeba živočišných produktů, protože většina jejich pečiva je naplněna spíše sladkými červenými fazolemi než krémy vyráběnými z mléčných výrobků.

Sledovali jsme příklad našich japonských přátel a naši cukráři zjistili, že příprava ganachů s použitím těchto 100% rostlinných surovin má stejnou texturu v ústech a stejnou hloubku chuti jako ganache a náplně vyrobené z hustých zvířecích krémů.

Jsme jednou z mála cukráren v Evropě, která nabízí 100% veganské, bezlaktózové a mléčné alternativy k oblíbeným francouzským koláčům a pečivu a vybízí vás k první objednávce, abyste objevili recepty, na které jsme tak pyšní.

Nebudeš zklamaný !

Pokud jde o zkříženou kontaminaci, která znepokojuje většinu lidí alergických na laktózu a kasein, mléčné bílkoviny,

chceme vás ujistit, že v našich dílnách nevyrábíme žádný výrobek obsahující mléko a laktózu, abychom se vyhnuli křížové kontaminaci.

Křížová kontaminace se často vyskytuje na pracovních deskách a v cukrářských robotech dílen, které vyrábějí jak výrobky s laktózou, tak bez laktózy, což u nás neplatí.

Tato alergie na laktózu a mléko se může projevit velmi násilným způsobem, může vést k výletu na pohotovost, toho jsme si plně vědomi.

Zaručujeme tedy úplnou absenci mléka, laktózy a kaseinu v našich výrobcích a zaručujeme, že jsou vhodné ke konzumaci alergiky.