Možná to nevíte, ale lepek, což je bílkovina obsažená v pšenici a některých dalších zrnech, může způsobit střevní potíže a dokonce z dlouhodobého hlediska způsobit něco, čemu se říká syndrom. Děravý žaludek a syndrom dráždivého tračníku.

Škodlivé účinky lepku se neprojevují pouze u lidí s celiakií, lepek zůstává u většiny lidí škodlivý, protože způsobuje narušení flóry, tj. Prospěšných bakterií, které žijí v našich žaludcích a pomáhají nám trávit jídlo a postupně způsobovat únik žaludku.

V nejzávažnějších případech má tato propustnost za následek mikročástice obsažené v žaludku, které dokážou překročit stěnu žaludku a kontaminovat otruby a zbytek těla.

Nemusíte mít nutně celiakii, abyste pocítili výhody bezlepkové diety, protože někteří lidé se rozhodnou na 2 týdny zastavit příjem lepku, aby zjistili, zda má zvýšenou citlivost na lepek.

Výsledky těchto testů jsou často ohromující, protože někteří lidé hlásí nárůst energie a zejména pokles takzvané letargie po jídle, kterou pociťovali celý život a kterou nyní přičítá účinkům. Škodlivý lepek obsažený například v bílém chlebu spíše než nadýmání kvůli nadměrné konzumaci jídla.

Možná si tedy říkáte, proč tradiční výrobci a pekárny nadále používají mouku obsahující lepek, pokud je také pro některé lidi škodlivá. Odpověď je jednoduchá, tento protein umožňuje chlebu získat jeho elastickou strukturu, umožňuje chlebu kynout, to znamená dát mu zaoblený tvar, aniž by byl uvnitř příliš světlý.

Pokud jste někdy ochutnali bezlepkové chleby, uvidíte, že v ústech nemají stejnou texturu.

To je jeden z hlavních důvodů, proč téměř nenajdete cukrárnu, jako je ta naše, která nabízí bezlepkové koláče a pečivo.

Podařilo se nám však vytvořit bezlepkové recepty s texturou v ústech a chutí stejně lahodnou jako tradiční pečivo a koláče.

Naše tajemství: Tradiční pšeničné mouky nahrazujeme směsí organické rýžové mouky, bio ovsa, organické kukuřice a bio cizrny, což nám ve spojení s velmi malou dávkou kukuřičného škrobu umožňuje získat v ústech stejnou texturu jako tradiční mouky bez škodlivé účinky na váš žaludek.

Prostřednictvím mnoha experimentů jsme zjistili, že je skutečně možné vyrábět bezlepkové croissanty, bezlepkové rozinkové chleby a dokonce i bezlepkové koblihy, které jsou stejně chutné jako tradiční pečivo.

Zveme vás k vyzkoušení některého z našich produktů, dodáváme za méně než 48 hodin po celé Francii a můžete se sami otestovat, zda jste jako mnoho jiných citliví na lepek a zda vám zastavení nebo omezení příjmu lepku přestane mít pocit, že letargie po jídle.