Top 10 nejlepších dortů La Romainville!

La Romainville je online cukrárna se sídlem v pařížském regionu, která vám domů přináší vynikající tradiční koláče. Některé z jejich modelů vám doručí zmrazené v čerstvých obalech chronofresh, novou službou rozvozu potravin Chronopost, nebo při pokojové teplotě připravené k ochutnání.

Mezi jejich nejoblíbenějšími modely najdeme model „bingo“ se zlatou cukrovou koulí nebo tradiční jahody a maliny plněné krémovým a gurmánským krémem. Pro firemní večírky někteří dávají přednost hrušce nebo oblíbenému kokosovému moka dortu.

Otestovali jsme službu našeho kolegy a jsme s ní velmi spokojeni i přesto, že nenabízí veganskou, organickou a bezlepkovou alternativu.

Dovolte mi, abych se nejprve představil, Anaïs, redaktore blogu Biogato.fr, nyní vám představím 10 nejlepších nejlepších dortů Romainville v Île-de-France, které jsem měl možnost vyzkoušet.

1- nadčasová jahodová rostlina.

Moje oblíbená a ta, která vychází na vrchol, je rozhodně odstupňovaná jahodová rostlina.

Je prostě vynikající a naplněný těžkou smetanou a kousky čerstvých jahod.

La Romainville mi tohle nemohl dodat, tak jsem si to šel vyzvednout do jednoho z jejich fyzických cukráren v Gennevilliers. Objednal jsem si to na jejich stránkách, bylo to připraveno druhý den v Romainville v Gennevilliers.

2- Intenzivní malinový strom.

Na druhém místě je malina nabízená společností Romainville. Lákalo mě dát ji na první pozici, ale hustý krém, kterým je naplněn, nemůže vyvážit kyselost malin. V jahodovníku je to možné, protože jahody jsou méně kyselé než maliny.

Jak již bylo řečeno, neváhejte vyzkoušet malinu, která je také vynikající. Také chci zmínit, že cukráři z Romainville pravděpodobně upravili chuť malinového piškotu ve srovnání s jahodovým, protože mi připadá sladší. Možná to udělali proto, aby se vypořádali s problémem kyselosti.

Možná je to jen v mé hlavě!

3- hruška

Když myslíme na ty nejchutnější koláče, nemyslíme nutně na Hrušku, ale to je chyba. Ten, který jsem obdržel od Romainville de Herblay, mě opravdu potěšil. Na rozdíl od jiných koláčů je méně sladký s jemnější chutí. Hrušky jsou do krému zapracovány ve velmi malých kouscích, na rozdíl od jahod z jahodníku, protože kousky hrušek jsou pevnější a křupavější, proto je třeba je nakrájet na menší kostky. Vidíme, že cukráři při přípravě receptu mysleli na texturu v ústech.

4- čokoládová opera

Čokoládová opera a čtvrtá v našem seznamu. Ten, který nabízí Romainville de Rillieux, je prostě zemřít! Mnoho vrstev čokolády se střídá mezi hořkou čokoládou, bílou čokoládou a tenkými vrstvami křupavých sušenek, což vytváří úžasný poloměkký pocit při každém soustu.

Požádal jsem zákaznický servis Romainville, aby do samotného dortu přidal personalizovanou zprávu z bílé čokolády a efekt byl perfektní.

Takže velké díky Romainville de Rillieux!

5- Bingo dort

Tento model nám byl dodán zmrazený v čerstvých obalech, ale na chuti to nemělo vliv.

Je to lahodný čokoládový dort připomínající čokoládový a kávový dezert s menšími vrstvami a zakončený zlatými kuličkami cukru, který mu dává jméno.

Je to obdélník a právě Romainville de Morangis vděčíme za toto nádherné stvoření.

Pro chuť, jak jsem řekl, to není dort fondánového nebo krémového typu, je to spíše vrstvený dort jako mille-feuille, ale celá čokoláda.

6- perfektní Mocha

Ten odpovídá svému jménu, protože byl ideální pro setkání naší společnosti!

V přísadách můžete cítit kokosový ořech a vrstva kávového krému z něj činí ideální volbu k dobrému latte nebo espressu.

Na Romainville.com jsme si ho mohli objednat online a doručil nám ho právě Romainville de Nanterre.

7- Koláč z citronových pusinek

Pro fanoušky, jako já, dobrého koláče s citronovými pusinkami byste měli zajít do „la Romainville“ v Saint-Michel.

Ten, který jsem šel vyzvednout, byl skutečným potěšením.

Na rozdíl od některých koláčů z citronových pusinek, které nedokážou změřit množství cukru v pusince, aby kompenzovaly kyselost citronu, Romainville dosahuje tohoto pečení k dokonalosti.

Nesnáším koláče, kde jsou pusinky příliš měkké, nebo ještě hůře, tekuté.

To Romainville je zpevněno přesně tak, jak by mělo, takže se nebrání kousnutí, ale udržuje příjemnou texturu v ústech.

Ocenila jsem také dodatečné úsilí cukrářské pochodně na krému, aby získala zlatý vzhled.

8- karamelový dort

Právě v Romainville de Chelles jsem poprvé objevil tento karamelový dort. Dovedete si představit, nemohl jsem odolat.

Verdikt: Je vynikající, tak dobrý, jak byste očekávali od karamelového a slaného máslového dortu.

K tomuto nemám moc co dodat, kromě toho, že pokud máte možnost to vyzkoušet, jděte do Chelles, abyste to objevili v oknech Romainville.

9- Černý les

Černý les se tradičně připravuje s třešněmi, ale tu, kterou vám dnes představuji, pro mě připravil Romainville de Servon s malinami.

Mléčná smetana se perfektně hodí k hořké čokoládě a čokoládovým hoblinám. Byl jsem příjemně překvapen tímto originálním Schwarzwaldem s malinami.

10- karamelové pečivo

Trochu podvádím, není to úplně dort, ale spíše karamelové pečivo, ale já jsem se o nich absolutně chtěl zmínit, protože po mé návštěvě Romainville v Clichy-sous-Bois nemohu odolat!

Ochutnal jsem několik karamelových pečiv v Romainville v Clichy-sous-Bois, jejich čokoládové a karamelové éclairy i jejich karamelová roláda jsou opravdové delikatesy.