Naše veganská cukrárna se zavázala nabízet vám koláče a pečivo bez vajec a beze stop po vejcích.

Ať už jste vegetariáni nebo alergičtí na vajíčka, naše dorty budou dokonale vyhovovat vašim potřebám, protože chuť není zdaleka snížena absencí vajec, ale dokonce je vylepšena.

Vejce nemusí být nutně špatnou potravinou pro zdraví, jako může být mléko nebo lepek, ale někteří lidé s alergiemi nemají jinou možnost, než se jeho konzumaci vyhnout a lidé dodržující přísnou veganskou dietu pro své zdraví a životní prostředí mají také pádné důvody, proč se jim vyhnout jeho spotřeba.

Často je nutné upřesnit, že zdravá veganská strava, tj. Nahrazování živočišných potravin zeleninou, ovocem, fazolemi a celozrnnými produkty, zůstává jednou z nejvíce prospěšných diet pro zdraví.

Vegetariánská a veganská strava může mít také špatnou podobu, pokud jsou živočišná jídla nahrazena vysoce glykemickými tučnými potravinami, jako je bílý chléb, hydrogenované průmyslové oleje a dokonce příliš mnoho rostlinných olejů.

Je proto moudré rozlišovat mezi zdravou vegetariánskou stravou a veganskou dietou „nezdravého jídla“.

Veganská strava je také jedním z nejúčinnějších způsobů, jak snížit negativní dopady každého na životní prostředí.

Tyto škodlivé účinky nejsou okamžitě zřejmé, například konzumace živočišných produktů podporuje potravinářský průmysl, který je jednou z nejdůležitějších znečišťujících látek na planetě.

Snížená spotřeba masa a mléčných výrobků může být gestem pro životní prostředí, přestože vejce nejsou nutně potravinou, která je přímo škodlivá pro zdraví.